3RT23171AP00
Manufacturer:
Siemens
Part Number:
3RT23171AP00
Category:
Contactors (Electromechanical)
Description:
CONTACTOR RES S00 20A 230VAC 4NO
Manufacturer :
Siemens
Category :
Contactors (Electromechanical)
Coil Voltage :
230VAC
Contact Form :
4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current) :
20 A
Features :
Auxiliary Contacts
Mounting Type :
Chassis Mount, DIN Rail
Must Operate Voltage :
195.5 VAC
Must Release Voltage :
Operating Temperature :
-25°C ~ 60°C
Product Status :
Active
Switching Voltage :
690VAC - Max