SFD37T60-5K475E-F
Part Number:
SFD37T60-5K475E-F
Description:
CAP ARRAY 5UF/60UF 370V RADIAL
Capacitance :
5µF, 60µF
Height - Seated (Max) :
4.870" (123.70mm)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
2.620" Dia (66.55mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
370 V