CA052X102K1GAC7800
Manufacturer:
KEMET
Part Number:
CA052X102K1GAC7800
Category:
Capacitor Networks, Arrays
Description:
CAP ARRAY 1000PF 100V C0G 0508
Manufacturer :
KEMET
Category :
Capacitor Networks, Arrays
Capacitance :
1000pF
Circuit Type :
Isolated
Dielectric Material :
Ceramic
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Capacitors :
2
Package / Case :
0508 (1220 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.083" L x 0.051" W (2.10mm x 1.30mm)
Supplier Device Package :
0508 (1220 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100 V