DCNLR200NB24
Part Number:
DCNLR200NB24
Description:
CVP RELAY
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current) :
200 A
Must Operate Voltage :
18 VDC
Must Release Voltage :
2 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Switching Voltage :
60VDC - Max