DCNHR50QF24
Part Number:
DCNHR50QF24
Coil Voltage :
24VDC
Contact Rating (Current) :
50 A
Features :
Auxiliary Contacts
Must Operate Voltage :
16.8 VDC
Must Release Voltage :
2 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Switching Voltage :
900VDC - Max