DCNHR40PF24
Part Number:
DCNHR40PF24
Coil Voltage :
24VDC
Contact Rating (Current) :
40 A
Must Operate Voltage :
18 VDC
Must Release Voltage :
2 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Switching Voltage :
900VDC - Max