3100-30Q9999CY
Part Number:
3100-30Q9999CY
Description:
RELAY CONTACTOR 3PST 30A 24V
In Stock:
12
Coil Voltage :
24VAC
Contact Rating (Current) :
30 A
Must Operate Voltage :
18 VAC
Must Release Voltage :
6 VAC
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Switching Voltage :
600VAC - Max
Termination Style :
Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)