3100-30T9999CY
Part Number:
3100-30T9999CY
Description:
RELAY CONTACTOR 3PST 30A 120V
In Stock:
29
Coil Voltage :
120VAC
Contact Rating (Current) :
30 A
Must Operate Voltage :
88 VAC
Must Release Voltage :
20 VAC
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Switching Voltage :
600VAC - Max
Termination Style :
Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)