RGC3A60A65GGEAFM
Manufacturer:
Carlo Gavazzi
Part Number:
RGC3A60A65GGEAFM
Category:
Contactors (Solid State)
Description:
3P -SSC-AC IN-ZC 600V 3X65A 1200
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Category :
Contactors (Solid State)
Circuit :
3PST-NO (3 Form A)
Load Current :
65 A
Mounting Type :
Chassis Mount, DIN Rail
Output Type :
AC, Zero Cross
Package / Case :
SSR with Integrated Heat Sink
Product Status :
Active
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage - Input :
20 ~ 275VAC, 24 ~ 190VDC
Voltage - Load :
90 ~ 660V