RGC1A23A20KGU
Manufacturer:
Carlo Gavazzi
Part Number:
RGC1A23A20KGU
Category:
Contactors (Solid State)
Description:
SSR ZC 230V 23A 800VP
In Stock:
8
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Category :
Contactors (Solid State)
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
23 A
Mounting Type :
Chassis Mount, DIN Rail
Output Type :
AC, Zero Cross
Package / Case :
SSR with Integrated Heat Sink
Product Status :
Active
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage - Input :
20 ~ 275VAC, 24 ~ 190VDC
Voltage - Load :
24 ~ 240V