G3R-OD201SN-UTU DC5-24
Manufacturer:
Omron Automation
Part Number:
G3R-OD201SN-UTU DC5-24
Category:
I/O Relay Modules
Description:
DC OUTPUT MODULE 1.5A
Manufacturer :
Omron Automation
Category :
I/O Relay Modules
Color :
Black
Current - Input :
8 mA
Current - Output :
1.5A
Features :
Status LED(s)
Product Status :
Active
Style :
QC
Turn Off Time :
2ms
Turn On Time :
1ms
Type :
DC Output Module
Voltage - Input :
5 ~ 24VDC
Voltage - Output :
40 ~ 200VDC