BR230D-890B3-48V-033M
Part Number:
BR230D-890B3-48V-033M
Coil Current :
53.9 mA
Coil Voltage :
48VDC
Contact Rating (Current) :
10 A
Must Operate Voltage :
36 VDC
Must Release Voltage :
11 VDC
Operating Temperature :
-70°C ~ 125°C
Switching Voltage :
208VAC, 28VDC - Max