SZR-MY4-D1-DC110V
Part Number:
SZR-MY4-D1-DC110V
Description:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 110V
Coil Current :
10 mA
Coil Voltage :
110VDC
Contact Form :
4PDT (4 Form C)
Contact Material :
Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Rating (Current) :
3 A
Features :
Diode
Mounting Type :
Socketable
Must Operate Voltage :
82.5 VDC
Must Release Voltage :
11 VDC
Product Status :
Obsolete
Switching Voltage :
250VAC, 125VDC - Max