GNM212R60J225ME16D
Manufacturer:
Murata Electronics
Part Number:
GNM212R60J225ME16D
Category:
Capacitor Networks, Arrays
Description:
CAP ARRAY 2.2UF 6.3V X5R 0805
Manufacturer :
Murata Electronics
Category :
Capacitor Networks, Arrays
Capacitance :
2.2µF
Circuit Type :
Isolated
Dielectric Material :
Ceramic
Height - Seated (Max) :
0.037" (0.95mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Capacitors :
2
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient :
X5R
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V