BR246-80B1-12V-011L
Part Number:
BR246-80B1-12V-011L
Description:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V
Coil Current :
150 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Rating (Current) :
10 A
Must Operate Voltage :
9 VDC
Must Release Voltage :
3.5 VDC
Operating Temperature :
-70°C ~ 125°C
Switching Voltage :
208VAC, 28VDC - Max