BR246-320G3-26V-027M
Part Number:
BR246-320G3-26V-027M
Description:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 26V
Coil Current :
81.3 mA
Coil Voltage :
26VDC
Contact Rating (Current) :
10 A
Operating Temperature :
-70°C ~ 125°C
Switching Voltage :
208VAC, 28VDC - Max