T9AV2D12-22U
Part Number:
T9AV2D12-22U
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPST 15A 22V
Coil Voltage :
22VDC
Contact Form :
SPST-NC (1 Form B)
Contact Material :
Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Rating (Current) :
15 A
Must Operate Voltage :
16.5 VDC
Must Release Voltage :
2.2 VDC
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Switching Voltage :
277VAC - Max