CKCL44X7R1H222M085AA
Part Number:
CKCL44X7R1H222M085AA
Description:
CAP ARRAY 2200PF 50V X7R 0805
Capacitance :
2200pF
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Number of Capacitors :
4
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V