CKCL44X7R1H221M085AA
Manufacturer:
TDK Corporation
Part Number:
CKCL44X7R1H221M085AA
Category:
Capacitor Networks, Arrays
Description:
CAP ARRAY 220PF 50V X7R 0805
Manufacturer :
TDK Corporation
Category :
Capacitor Networks, Arrays
Capacitance :
220pF
Circuit Type :
Isolated
Dielectric Material :
Ceramic
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Capacitors :
4
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V