MKS1XTIN-10 AC100
Part Number:
MKS1XTIN-10 AC100
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 100V
Coil Current :
23.1 mA
Coil Voltage :
100VAC
Contact Rating (Current) :
10 A
Features :
Lighted Indicator, Test Button
Must Operate Voltage :
80 VAC
Must Release Voltage :
30 VAC
Operating Temperature :
-25°C ~ 60°C
Switching Voltage :
220VDC - Max