MKS1XTI-10 AC230
Part Number:
MKS1XTI-10 AC230
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 230V
Coil Current :
10 mA
Coil Voltage :
230VAC
Contact Rating (Current) :
10 A
Features :
Test Button
Must Operate Voltage :
184 VAC
Must Release Voltage :
69 VAC
Operating Temperature :
-40°C ~ 60°C
Switching Voltage :
220VDC - Max