V23009A1007A100
Part Number:
V23009A1007A100
Description:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 8A 24V
Coil Current :
83.3 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Rating (Current) :
8 A
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Switching Voltage :
250VAC, 300VDC - Max