V23008A1015A100
Part Number:
V23008A1015A100
Description:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 8A 110V
Coil Current :
31 mA
Coil Voltage :
110VAC
Contact Rating (Current) :
8 A
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Switching Voltage :
250VAC, 300VDC - Max