G7L-1A-T-J-CB-DC100
Part Number:
G7L-1A-T-J-CB-DC100
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 100V
Coil Current :
19 mA
Coil Voltage :
100VDC
Contact Rating (Current) :
30 A
Features :
Test Button
Must Operate Voltage :
75 VDC
Must Release Voltage :
15 VDC
Operating Temperature :
-25°C ~ 60°C
Product Status :
Obsolete
Switching Voltage :
250VAC - Max
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)