MY4N-AC100/110
Part Number:
MY4N-AC100/110
Description:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 110V
Coil Current :
10 mA
Coil Voltage :
110VAC
Contact Rating (Current) :
3 A
Features :
Lighted Indicator
Mounting Type :
Socketable
Must Operate Voltage :
88 VAC
Must Release Voltage :
33 VAC
Operating Temperature :
-55°C ~ 70°C
Product Status :
Obsolete
Switching Voltage :
250VAC, 125VDC - Max