KUP-14A45-12
Part Number:
KUP-14A45-12
Description:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 12V
Coil Current :
230 mA
Coil Voltage :
12VAC
Contact Rating (Current) :
10 A
Features :
Lighted Indicator, Test Button
Mounting Type :
Socketable
Must Operate Voltage :
10.2 VAC
Operating Temperature :
-45°C ~ 45°C
Product Status :
Obsolete
Switching Voltage :
240VAC - Max
Termination Style :
Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)