KHU-17A12-24
Part Number:
KHU-17A12-24
Description:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 24V
Coil Current :
52 mA
Coil Voltage :
24VAC
Contact Material :
Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Rating (Current) :
5 A
Must Operate Voltage :
20.4 VAC
Operating Temperature :
-45°C ~ 70°C
Product Status :
Obsolete
Switching Voltage :
240VAC - Max