KRPA-11DY-110
Part Number:
KRPA-11DY-110
Description:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 110V
Coil Current :
11.5 mA
Coil Voltage :
110VDC
Contact Form :
DPDT (2 Form C)
Contact Material :
Silver (Ag)
Contact Rating (Current) :
5 A
Must Operate Voltage :
82.5 VDC
Operating Temperature :
-45°C ~ 70°C
Switching Voltage :
240VAC - Max
Termination Style :
Plug In, 8 Pin (Octal)