KUP-17D19-12
Part Number:
KUP-17D19-12
Description:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 12V
Coil Current :
150 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Rating (Current) :
10 A
Features :
Mounting Type :
Socketable
Must Operate Voltage :
9 VDC
Operating Temperature :
-45°C ~ 50°C
Switching Voltage :
240VAC - Max
Termination Style :
Plug In, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)