S89R11DPP1-12
Part Number:
S89R11DPP1-12
Description:
RELAY IMPULSE DPDT 15A 12V
Coil Current :
533 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Rating (Current) :
15 A
Features :
Mounting Type :
Socketable
Must Operate Voltage :
9 VDC
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Switching Voltage :
277VAC - Max
Termination Style :
Plug In, 8 Pin (Octal)