PRD-3DP4-24
Part Number:
PRD-3DP4-24
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPST 50A 24V
Coil Current :
84 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Rating (Current) :
50 A
Must Operate Voltage :
18 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operating Temperature :
-55°C ~ 80°C
Product Status :
Obsolete
Switching Voltage :
277VAC - Nom