LY1I4-AC220/240
Part Number:
LY1I4-AC220/240
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 240V
Coil Current :
4.6 mA
Coil Voltage :
240VAC
Contact Rating (Current) :
15 A
Features :
Test Button
Mounting Type :
Socketable
Must Operate Voltage :
192 VAC
Must Release Voltage :
72 VAC
Operating Temperature :
-25°C ~ 55°C
Product Status :
Obsolete
Switching Voltage :
250VAC, 125VDC - Max