S89R11APP1-120
Part Number:
S89R11APP1-120
Description:
RELAY IMPULSE DPDT 15A 120V
Coil Current :
75 mA
Coil Voltage :
120VAC
Contact Rating (Current) :
15 A
Features :
Mounting Type :
Socketable
Must Operate Voltage :
102 VAC
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Switching Voltage :
277VAC - Max
Termination Style :
Plug In, 8 Pin (Octal)