S89R5ABD1-24
Part Number:
S89R5ABD1-24
Description:
RELAY IMPULSE SPDT 15A 24V
Coil Current :
375 mA
Coil Voltage :
24VAC
Contact Rating (Current) :
15 A
Must Operate Voltage :
20.4 VAC
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Switching Voltage :
277VAC - Max
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)