HL2-L-AC200V-F
Part Number:
HL2-L-AC200V-F
Description:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 200V
Coil Current :
6 mA
Coil Voltage :
200VAC
Contact Rating (Current) :
10 A
Must Operate Voltage :
160 VAC
Must Release Voltage :
60 VAC
Operating Temperature :
-50°C ~ 60°C
Switching Voltage :
250VAC - Nom
Termination Style :
Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)