HL2-HTM-AC240V-H60
Part Number:
HL2-HTM-AC240V-H60
Description:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 240V
Coil Voltage :
240VAC
Contact Rating (Current) :
10 A
Operating Temperature :
-50°C ~ 70°C
Switching Voltage :
250VAC - Nom
Termination Style :
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)