HL1-PL-AC12V-F
Part Number:
HL1-PL-AC12V-F
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 12V
Coil Current :
100 mA
Coil Voltage :
12VAC
Contact Rating (Current) :
15 A
Must Operate Voltage :
9.6 VAC
Must Release Voltage :
3.6 VAC
Operating Temperature :
-50°C ~ 60°C
Switching Voltage :
125VAC - Nom