JTV1G-PA-15V
Part Number:
JTV1G-PA-15V
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 15V
Coil Voltage :
15VDC
Contact Form :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current) :
20 A
Must Operate Voltage :
11.25 VDC
Must Release Voltage :
1.5 VDC
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Switching Voltage :
277VAC - Max