JTV1AS-TMP-15V
Part Number:
JTV1AS-TMP-15V
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 15V
Coil Voltage :
15VDC
Contact Form :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current) :
30 A
Must Operate Voltage :
11.25 VDC
Must Release Voltage :
1.5 VDC
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Seal Rating :
Sealed - Fully
Switching Voltage :
277VAC - Max
Termination Style :
PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)