G2R2SNIAC230S
Manufacturer:
Omron Automation
Part Number:
G2R2SNIAC230S
Description:
RELAY
Manufacturer :
Omron Automation
Coil Current :
3.8 mA
Coil Voltage :
230VAC
Contact Form :
DPDT (2 Form C)
Contact Material :
Contact Rating (Current) :
5 A
Features :
Lighted Indicator, Test Button
Mounting Type :
Socketable
Must Operate Voltage :
184 VAC
Must Release Voltage :
69 VAC
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Switching Voltage :
380VAC, 125VDC - Max