LY1ND2DC12
Part Number:
LY1ND2DC12
Description:
GP RELAY
Coil Current :
75 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Rating (Current) :
15 A
Features :
Diode, Lighted Indicator
Mounting Type :
Socketable
Must Operate Voltage :
9.6 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operating Temperature :
-25°C ~ 55°C
Switching Voltage :
250VAC, 125VDC - Max