G2R-24-AUL-DC12
Manufacturer:
Omron Electronic Components
Part Number:
G2R-24-AUL-DC12
Description:
POWER RELAYS - CUSTOM RELAY
In Stock:
50
Manufacturer :
Omron Electronic Components
Coil Current :
43.6 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
DPDT (2 Form C)
Contact Material :
Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Rating (Current) :
4 A
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Must Operate Voltage :
8.4 VDC
Must Release Voltage :
1.8 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Release Time :
5 ms
Seal Rating :
Sealed - Fully
Switching Voltage :
380VAC, 125VDC - Max