G2R-1A4-T130-DC12
Part Number:
G2R-1A4-T130-DC12
Description:
RELAY
In Stock:
28
Coil Current :
43.6 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Material :
Silver Alloy
Contact Rating (Current) :
8 A
Must Operate Voltage :
8.4 VDC
Must Release Voltage :
1.8 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Seal Rating :
Sealed - Fully
Switching Voltage :
380VAC, 125VDC - Max