G4W-1112P-VD-TV8-DC12
Part Number:
G4W-1112P-VD-TV8-DC12
Description:
POWER RELAYS - CUSTOM RELAY
Coil Current :
66.7 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Material :
Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Rating (Current) :
15 A
Must Operate Voltage :
9.6 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operating Temperature :
-25°C ~ 55°C
Switching Voltage :
250VAC, 125VDC - Max