G6B-2214P-US-AP-DC24
Part Number:
G6B-2214P-US-AP-DC24
Description:
POWER PCB RELAY
Coil Current :
12.5 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
DPST-NO (2 Form A)
Contact Material :
Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Rating (Current) :
5 A
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Must Operate Voltage :
19.2 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Switching Voltage :
380VAC, 125VDC - Max