G2R-1A-T130-DC48
Part Number:
G2R-1A-T130-DC48
Description:
POWER RELAYS - RELAY
In Stock:
160
Coil Current :
11.5 mA
Coil Voltage :
48VDC
Contact Material :
Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Rating (Current) :
10 A
Must Operate Voltage :
33.6 VDC
Must Release Voltage :
7.2 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Seal Rating :
Sealed - Flux Protection
Switching Voltage :
380VAC, 125VDC - Max