G8P-1AP-DC24
Part Number:
G8P-1AP-DC24
Description:
POWER PCB RELAY
In Stock:
196
Coil Current :
36 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Rating (Current) :
30 A
Must Operate Voltage :
18 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Switching Voltage :
250VAC, 28VDC - Max