P21BNL300MA04733T
Manufacturer:
Knowles Precision
Part Number:
P21BNL300MA04733T
Category:
Capacitor Networks, Arrays
Description:
CAP ARRAY 30PF 10V X5R 0201
Manufacturer :
Knowles Precision
Category :
Capacitor Networks, Arrays
Capacitance :
30pF, 0.1µF
Circuit Type :
Bussed
Dielectric Material :
Ceramic
Height - Seated (Max) :
0.012" (0.31mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Capacitors :
2
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.020" L x 0.012" W (0.51mm x 0.31mm)
Supplier Device Package :
0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient :
X5R
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V