P21BNL300MA03976T
Manufacturer:
Knowles Precision
Part Number:
P21BNL300MA03976T
Category:
Capacitor Networks, Arrays
Description:
CAP ARRAY 30PF 10000PF 10V X5R
Manufacturer :
Knowles Precision
Category :
Capacitor Networks, Arrays
Capacitance :
30pF, 10000pF
Circuit Type :
Bussed
Dielectric Material :
Ceramic
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Capacitors :
2
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.020" L x 0.010" W (0.50mm x 0.25mm)
Supplier Device Package :
0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient :
X5R
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V