MM4XP-DC100/110
Part Number:
MM4XP-DC100/110
Description:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 7A 110V
Coil Current :
22 mA
Coil Insulation :
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
110VDC
Contact Rating (Current) :
7 A
Must Operate Voltage :
77 VDC
Must Release Voltage :
11 VDC
Operate Time :
50 ms
Operating Temperature :
-10°C ~ 55°C
Switching Voltage :
250VAC, 250VDC - Max
Termination Style :
Plug In, 15 Pin (Octal)